.......همشهریان گرامی:
خبرهای خود را در تلگرام به آی دی abozar8024@ ارسال نمایید

موقعیت شما : صفحه اصلی » سبزوار
  • شناسه : 2724
  • 10 آوریل 2020 - 2:30
  • 91 بازدید
  • ارسال توسط :
محله ای در سبزوار که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند / توزیع گوشت قربانی بین محرومان

محله ای در سبزوار که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند / توزیع گوشت قربانی بین محرومان

پویش هر محله یک قربانی که مقام معظم رهبری نیز از آن به نیکی یاد کردند این روزها در سبزوار مشغول خدمت رسانی به محرومان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار ، در ایام شیوع کرونا در شهرها و نقاط مختلف کشور پویش های مختلفی با هدف کمک به محرومان راه اندازی شده تا سبد معیشت محرومان نیز در این ایام خالی نباشد.

بسیاری از سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی همچون آستان قدس رضوی و گروه های جهادی در این ایام پای کار هستند و خدمات خود را گسترش می دهند.

اما برخی از طرح ها نیز هستند که اساس و مبنای مردمی دارند؛ یعنی فقط با تکیه بر توان مردمی تشکیل می شوند و تداوم آنها نیز مبتنی بر حرکت های جمعی از سوی خود مردم است.

یکی از این پویش ها، پویش هر محله یک قربانی است که این روزها در شهرستان سبزوار راه افتاده و مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات امروز خود به آن اشاره داشتند.

قیمت گوشت گوسفندی کاهش یافت اما هنوز ۳۰ هزار تومان حباب دارد
قیمت گوشت گوسفندی ۷۰هزار تومان است/ سوءاستفاده برخی قصابی ها از شایعات
نرخ منطقی گوشت گوسفندی ۷۵ هزار تومان است
در این پویش گروهی از خیرین گردهم جمع شده اند و به محرومان و نیازمندان از طریق قربانی گوسفند کمک می کنند و گوشت قربانی را در میان آنها توزیع می کنند.

مسئول پویش مردمی هر محله یک قربانی در این زمینه اظهار داشت: طی یک هفته ۲۲ راس گوسفند توسط مردم و خیران در راستای نذر سلامتی حضرت مهدی (عج) برای نیمه شعبان ذبح شد.

جواد شمس آبادی در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: امسال با توجه به اوضاع فعلی و نیاز مردم و محرومین تصمیم گرفتیم که به مناسبت نیمه شعبان طرح هر محله یک قربانی را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: همه ساله همزمان با نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی (عج) ایستگاه هایی در سطح شهرستان برپا می شود که از مردم پذیرایی می کنند امسال تصمیم گرفته شد برای نذر سلامتی امام زمان(عج) هر محله یک قربانی داشته باشد و گوشت قربانی میان نیازمندان و محرومان توزیع شود.

وی افزود: در همین راستا قرار شد ایستگاه ها هزینه هایی که هرساله برای بستنی، کیک و شربت را می پردازند در مسیر قربانی خرج کنند .

شمس آبادی با بیان اینکه از هفته گذشته فراخوان اجرای این طرح در شهرستان منتشر شده است، عنوان کرد: تاکنون ۲۵ محله و مجموعه فرهنگی در این طرح شرکت کرده اند و ۲۲ گوسفند قربانی شده است.

وی تصریح کرد: گوشت های قربانی با مشارکت مردم میان نیازمندان و محرومان در محلات و حاشیه شهر توزیع می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن