.......همشهریان گرامی:
خبرهای خود را در تلگرام به آی دی abozar8024@ ارسال نمایید

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » سبزوار
  • شناسه : 2579
  • 06 آوریل 2020 - 3:56
  • 58 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۰۰ میلی متر، میزان بارش باران در ششتمد از مهر ۹۷ تاکنون

۲۰۰ میلی متر، میزان بارش باران در ششتمد از مهر ۹۷ تاکنون

بخشدار ششتمد گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۲۰۰.۴ میلیمتر بارش باران در ششتمد ثبت شده است.

به گزارش عصر سبزوار، علی اميدبخش افزود: در اين مدت، بیش از ۴۶ ميليارد تومان سرمايه گذاری توسط بخش خصوصی در صنعت سبزوار انجام شد كه اين ميزان در سال ۱۳۹۴، حدود ۱۷ ميليارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: در اين مدت، ۲۴ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در سبزوار صادر شد كه در مقايسه با سال ۹۷، از رشد ۱/۳ درصدي برخوردار است و با بهره برداري از اين تعداد واحد صنعتی، زمينه اشتغال برای ۳۰۹ نفر، فراهم شد.

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار اظهار داشت: از ابتداي سال ۹۲ تاكنون، ۶۵ فقره جواز صنعتي با ظرفيت اشتغال حدود ۳ هزار نفر و سرمايه گذاري ۸۷ ميليارد تومانی بخش خصوصي در سبزوار صادر شد.

امیدبخش تصریح کرد: در اين مدت ۱۸۳ فقره جواز تاسيس كارخانه و كارگاه صنعتي با سرمايه گذاري ثابت ۴۳۰ ميليارد تومان و ظرفيت اشتغال ۲ هزار و ۹۰۰ نفر در اين شهرستان صادر شد.

وی یادآور شد: يكي از مهمترين دغدغه هاي صنعتگران، در بخش پرداخت تسهيلات توسط بانكها است كه در اين زمينه، از بانكها انتظار مي رود كه با بخش صنعت سبزوار، همكاري بيشتر داشته باشند.

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار عنوان داشت:پارسال با همكاري بخش خصوصي ۴ طرح بزرگ صنعتي در این شهرستان افتتاح شد که كارخانه داروسازي طاها با سرمايه گذاري ۱۶ ميليارد تومانی و ۷۲۰ هزار يورو تسهيلات ارزي، ابزار يراق پوياي شرق با سرمايه ۲۸ ميليارد تومان، بخشی از این طرح ها بودند.

امیدبخش گفت: همچنین كارخانه بسته بندي محصولات پروتئيني با سرمايه گذاري ۴ ميليارد تومان و كارخانه اسيد سيتريک با اختصاص ۴۰ ميليون يورو تسهيلات ارزي و ۲۰۰ ميليارد تومان تسهيلات ريالي، در سبزوار به بهره برداري رسيد که با بهره برداري از اين طرحهاي صنعتي، زمينه اشتغال براي ۳۹۰ نفر در فراهم شد.

گفتنی ست؛ سبزوار داراي ۲۴۰ كارخانه و كارگاه صنعتي با ظرفيت اشتغال ۶ هزار نفر است و حدود ۱ هزار و ۱۰۰ نفر نيز در ۵۵ واحد صنعتي در شهركهاي صنعتی شماره ۱ و ۲ سبزوار فعال هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن